Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Tytuł bilety
Włącz Poprzednie Kolejne
Tytuł koncerty
pic

Impreza:

HIPISI - DROGI SZCZECIŃSKIEJ KONTRKULTURY

data: 24.09.2017
godz: 15-24

Wstęp wolny

To impreza dedykowana tym, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o rodzimej generacji Flower-Power, która w Polsce miała swoje apogeum w latach siedemdziesiątych.

W Szczecinie, kultowymi miejscami związanymi z hipisami była m.in. „Brama”, „Syf” czy „Placyk”. W latach siedemdziesiątych były to główne miejsca spotkań. 

W tamtych czasach szokowali długimi włosami, kolorowym strojem i „abnegackim” podejściem do szarej rzeczywistości PRL. Za swoją odmienność byli wyrzucani ze szkół, ścigała ich milicja oraz Służba Bezpieczeństwa.

Niektórzy nie wytrzymywali otaczającej ich rzeczywistości i nękania przez milicję...

W „Słowianinie” proponujemy  spotkanie z ludźmi, którzy przed laty tworzyli szczeciński Ruch – bo tak mówili o swoim uczestnictwie w tej swoistej kontrkulturze.

W ramach imprezy odbędą się m.in. wykłady, prezentacje i wystawy. W ich trakcie będzie można zapoznać się z ideą jaka przyświecała ówczesnym nastolatkom w poszukiwaniu prawdy i miłości.
Wieczorem  zapraszamy na koncert zespołu „After Blues” i Barbary Włodarczyk, na którym usłyszymy m.in. utwory z repertuaru „Breakout” legendarnej formacji blues-rockowej, której liderami byli Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska. Po koncercie przewidziano jam session. 

 
PROGRAM:
 
Część 1 - wykłady:
- Wojciech Wiśniewski - INDIE - W POSZUKIWANIU PRAWDZIWEGO RAJU,
- Hanna Balcerek - TYBET - W POSZUKIWANIU WŁASNEJ DROGI,
- Krzysztof Żurawski - ZBUNTOWANE LATA 70. XX WIEKU,
- Prof. John M. Reynolds opowie o ruchu hipisowskim w USA i fascynacji Wschodem,
- Prof. Jacek Rudnicki - WHAT A WONDERFUL WORLD - CZY LOUIS ARMSTRONG BYŁ HIPISEM? Na zakończenie autor zaśpiewa własną interpretację tej pięknej piosenki, która w tym roku święci 50 lecie powstania!
 
Część 2 - muzyka:
- Około godziny 20.00 na scenę wejdzie szczecińska formacja AFTER BLUES. W ich wykonaniu usłyszymy bluesowe interpretacje kultowej formacji BREACKOUT. Zespołowi będzie towarzyszyła wokalistka Barbara Włodarczyk, która zaśpiewa utwory Miry Kubasińskiej.
Po koncercie AFTER BLUES jam session w wykonaniu szczecińskich muzyków.
 
Ponadto, spotkaniu będą towarzyszyły inne wydarzenia jak np.;
- wystawa książek, płyt i kaset,
- stoiska z odzieżą boho
- Marek Kodzis zaprezentuje potrawy z kuchni wegetariańsko wegańskiej AMAR
- promocja tomiku poezji Krzysztofa Żurawskiego z ilustracjami Rafał Babczyński.
 
Spotkanie poprowadzi i swoimi wspomnieniami podzieli się Szymon Kaczmarek.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/484983045213018/

Tytuł wydarzenia

„I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokiem” (20 września)

godz. 11.00 – 13.00 miejsce: plaża kąpieliska Głębokie   Dzięki „Eko-przedszkolakom” ryby znów zaśpiewają w Jeziorze Głębokiem. To już dziewiąta, coroczna, wielka edukacyjna...

Więcej ►

Jesienne Porządki w podszczecińskich lasach (15-16 września)

XXXIII Jesienne Porządki w podszczecińskich lasach: Park Arkoński – Lasek Arkoński – Dolina Siedmiu Młynów – alejki wokół J. Głębokie – Puszcza Wkrzańska Zbiórka uczestników...

Więcej ►

Bezpłatne zajęcia Tai Chi

Dom Kultury Słowianin zaprasza  wszystkich nieodwracalnie dojrzałych (50+) w każdą niedzielę o godz. 12:00 do udziału w bezpłatnych zajęciach Tai Chi , prowadzonych przez Bartosza  Rynkiewicza. Tai chi to system...

Więcej ►

Inspirujące Wtorki Centrum Seniora

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w ramach INSPIRUJĄCYCH WTORKÓW CENTRUM SENIORA w Słowianinie (zawsze godzina 12:00)   19 września: „Pożegnanie wakacji” – zabawa taneczna przy...

Więcej ►

Bądź na bieżąco!